Poznań

Poznań w słowach kilku… | Styczeń 22, 2009

Poznań jest jednym z najstarszych oraz największych miast Polski. Niewielu jednak wie, jak niezmiernie bogata jest historia tego wiekowego miasta. Stołeczne miasto Poznań, jak odświętnie nazywane, ma historię sięgającą już 8000 lat przed naszą erą! Już wtedy bowiem, pierwsze cywilizacje osiedlały się na terenach dzisiejszego Poznania. Nie można jednak mówić o zorganizowanej społeczności, która na dzisiejszy przykład zajmowała konkretny teren, który traktowała ni mniej ni więcej jako dom. Jeżeli zaś o osadnictwie mówimy, wówczas śmiało można tutaj wspomnieć o pierwszej grupie ludności słowiańskiej osiedlonej na terenie Poznania, z okresu około dwa tysiące dwusetnym przed naszą erą. Tak dawne są bowiem najstarsze notowania o jakiekolwiek zorganizowanej społeczności na terenie tego właśnie miasta.

Jeżeli zaś chodzi o edukację, to Poznań jest jednym z miast Polski, które stoją na prawdziwie Europejskim poziomie! W Poznaniu bowiem, znajdują się jedne z lepszych w Polsce uczelni wyższych, takich jak chociażby Uniwersytet Adama Mickiewicza ( na szczególną uwagę zasługuje tutaj kierunek lingwistyczny – anglistyka, która jest na pierwszym miejscu wśród Polskich uczelni o takim profilu! ), czy też chociażby Politechnika Poznańska. Obie z tych szkół, cieszą się niezmiernie dobrą renomą w całej Polsce, oraz w Wielu krajach Unii Europejskiej czy innych zakątków świata. Jest to osiągnięcie nieziemsko istotne w dziedzinie szkolnictwa wyższego. W Poznaniu działa aktywnie osiem uczelni wyższych, o bardzo zróżnicowanych kierunkach i trybach nauczania. Poza Państwowymi Wyższymi Szkołami publicznymi, na terenie Poznania, znajduje się również kilkanaście innych wyższych uczelni prywatnych, dających studentom jeszcze szersze poglądy oraz wybór rozmaitych kierunków z wielu, wielu dziedzin nauczania.

Poznań jest więc miastem nietypowym jak na Polskę. Ogromnie wysoki poziom nauczania, przyciąga do tego miasta całe rzecze młodych ludzi pragnących się kształcić w wymarzonym i wybranym przez siebie zawodzie. W Poznaniu mają szanse spełnić swoje wszystkie marzenia dotyczące ich przyszłej kariery zawodowej, oraz zdobycia niezbędnych ku jej prowadzeniu kwalifikacji. Ponadto bardzo ciekawa historia Poznania, pozwala na realizację i ciągłe drążenie i szperanie w najróżniejszych faktach historycznych, każdemu młodemu człowiekowi, choć trochę zainteresowanemu tym tematem. Czyż nie jest to więc miasto, w którym warto się osiedlić?

Reklamy

Napisane w Historie, Studia

Dodaj komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

About author

The author does not say much about himself

Szukaj

Nawigacja

Kategorie:

Links:

Archives:

Feeds

%d blogerów lubi to: